Haber Bülteni

Güvenli Alışveriş Bilgileri

Güvenli Alışveriş

Online alışverişin güvenli adresi caretis.com’da sınız.

Sitemizden yapacağınız alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir.

Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenilirliği bizler için her şeyden daha önemlidir. caretis.com’dan alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler ( Teslimat / Fatura adresleri, Telefon numaraları vs.) başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.

Caretis.com’da Sadece sizin sipariş esnasında kolay ve hızlı giriş yapmanızı sağlayacak olan bilgilersaklanmaktadır.


Kredi Kartı Güvenliği

Caretis.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için her zaman son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kredi kartı güvenliği konusunda sitemizin güvenlik departmanı da yardıma hazırdır.

Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında SSL sertifikası bulunmaktadır. Bu sertifika, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir.

caretis.com kişisel bilgilerinizi, kart numarası ve şifrelerinizi kayıt etmez, saklamaz. Sitemizden vereceğiniz her siparişi oluşturma aşamasında kart bilgilerini yeniden girmenizin nedeni budur.

SSL Güvenlik Sertifikası

SSL güvenlik sertifikalarının yüksek standardı olan SSL sertifikasına sahip bir alışveriş sitesidir. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen tüm firmalar gibi, caretis.com da çok sıkı bir güvenlik prosedüründen geçmiştir.

3D Secure/3 Boyutlu Güvenlik

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. Internet’ten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir.

caretis.com’dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 3D Secure kullanılarak verilen siparişler Güvenlik Onayı işlemi yapılmadan işleme alınır, buda sizlere daha hızlı hizmet vermemizi sağlamaktadır.

Kart Güvenliği Departmanı

caretis.com’dan Kart Güvenliği Departmanı, sitemizden alışveriş yapan üyelerimizin siparişlerde 3D Secure kullanılmadığı takdirde güvenliklerini sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Sitemizden kredi kartıyla 3D Secure kullanılmadan sipariş veren müşterilerimizin siparişlerinin onaylanması için ek olarak güvenlik onayı alınmaktadır. Kredi kartıyla oluşturulan siparişlerde ilgili bankanın güvenlik kontrol birimi kart sahibinin gerçekliğini kontrol etmekte ve gerekirse müşteri ile irtibata geçerek onay vermektedir.

Kredi kartlıyla verilen siparişlerde en az bir adet sabit telefon numarası belirtilmesi zorunludur. Siparişlerinizin güvenlik kontrolü aşamasından hızlı geçebilmesi için bankanızdaki kimlik, iletişim ve adres bilgilerinizi güncel tutmanız gerekmektedir.

caretis.com Kart Güvenliği Departmanınca onay alınamayan siparişler iptal edilmekte ve sipariş tutarı kredi kartına geri iade edilmektedir. Bu bağlamda siz değerli müşterilerimizin kart güvenliği sağlanmış olmaktadır.