Kireç Ve Tortu Çözücü

Yeni

Durumu : Stokta Var

Kireç Ve Tortu Cözücü Soğutma sistemleri, paslanmış borular , kireçlenmiş borular, çok kireçli paslı mermer, fayansalar ve EŞANJÖR tıkanmasını sağlayan kireçin ve tortularının güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlayan İNHİBİTÖRLÜ temizleyicidir. Sistem içersindeki metale ve bakıra zarar vermez. Temizleme işlemi 3-5 saat arasında bitirilir.

Daha Fazla Detaylar

79 Adet Mevcut

Bu ürünü satın alarak puan toplayabilirsiniz 18 Silver Gold Puanları. Sepetinizde toplanacak 18 noktaları İndirim kuponları toplam tutarı : 1.80 ₺.


Sorularınızı mesaj Olarak Gönderin

Kireç Ve Tortu Çözücü

Kireç Ve Tortu Çözücü

Kireç Ve Tortu Cözücü Soğutma sistemleri, paslanmış borular , kireçlenmiş borular, çok kireçli paslı mermer, fayansalar ve EŞANJÖR tıkanmasını sağlayan kireçin ve tortularının güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlayan İNHİBİTÖRLÜ temizleyicidir. Sistem içersindeki metale ve bakıra zarar vermez. Temizleme işlemi 3-5 saat arasında bitirilir.

Kargo Bizden !

-15% indirim
1,059.32 ₺

900.42 ₺

Bilgi Kartı

Ürün Özellikleri Kireç Çözücü, Tortu Çözücü, Boruların içersinde oluşan pasları, kireçleri ve tortuları zarar vermeden temizler.
Ürün Ağırlığı 25KG
Ürün Kullanımı 300lt suya 30 kg ürün 3 ile 5 saat sistemde döndürülen ürün ufak takviyelerle ve köpük kesici ile desteklenir. Ana kule ile beraber sistem temizlerken kulenin alt kısmındaki sisteme giden sudaki borunun biraz üst kısmına kadar su seviyesi indirilir.
Ürün Kokusu Keskin.
Ürün Renk Hafif Kırmızı
Ürün Görünüş Berrak Renkli
Ürün içeriği Asitik.
Tüketicinin Dikkatine Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Ciddi yanmalara sebep olabilir. Vücudu temas ettirmeyiniz,eldiven gözlük kullanınız .

Daha Fazla Bilgi

Kireç Ve Tortu Cözücü  (İNHİBİTÖRLÜ)

Kireç Ve Tortu Cözücü Soğutma sistemleri, paslanmış borular , kireçlenmiş borular, çok kireçli paslı mermer, fayansalar ve EŞANJÖR tıkanmasını sağlayan kireçin ve tortularının güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlayan İNHİBİTÖRLÜ temizleyicidir. Sistem içersindeki metale ve bakıra zarar vermez. Temizleme işlemi 3-5 saat arasında bitirilir. Gerek lokal gerekse tüm sistem temizlenerek makinaların soğutma işlemi yeterli dereceye getirilir. İşlem içerisinde sistem köpük kesicilerle desteklenir ve durulama işlemine nötrleme kimyasalı verilerek korozyon önlenmiş olur. Isıtma soğutma sistemleri temizlenirken en önemli etken suyun birkaç defa boşaltılıp pisliklerin tekrar sisteme gitmesini önlemek tortunun, kirecin ve pasın dışarıya atılması içindir. Sistem temizlemede ana kule dahil temizlenebilir yada makinalar tek tek lokal olarak temizlenebilir. Ana sistemin komple temizlenmesinde biraz sabırlı olmak gereklidir ana sistem temizlenirken kulenin suyu alt kısımda makinalara dağılan borunun biraz üst kısmında hava almayacak şekilde su seviyesi indirilir.Ana kuledeki su seviyesi bu şekilde makinalara giden ve borulardaki su miktarı tahmini hesaplanarak % 10 oranında ilaç dozajlanır. CaretisX703 ürünümüz mükemmel bir kireç ve tortu çözücü olduğundan kireç ve tortu ile anında reaksiyona girerek temizleme işlemine başlar. Kireç temizlenirken makinaların su bağlantı yerlerinde vanalarda filtrenin olup olmadığı kontrol edilmelidir,genelde bu tür enjeksiyon ve su ile çalışan makinalarda filtre olmasına karşın temizleme işlemine başlama dan kontrol edilmesi daha uygun olur. Ana kulenin devir daim borularından geliş kısmından akan çözünmüş kireçli suyun tortuları KRIEGER BSA iki etkisi ile kule içerisinde çökerek tekrar temizlenmiş kısımlara ulaşması engellenir. Kireç çözücü, Tortu ve pas çözücü ürünümüzün en büyük özelliklerinden biride kirecin tutunmuş olduğu plastik, metal ve bakır yüzeyden iyonize ederek derinlemesine temizlik yapmasıdır. Yüzeye yapışmış pislikleri yüzeyden kopararak harekete geçirir, tamamen erittiğinden tıkanıklıklara neden olmaz.Lokal temizlik ise makinaların tek tek temizlenme işlemidir. lokal temizlikte önce makinalar temizlenir daha sonra ana sistemle bağlantısı olan vanalar kapatılarak. Ana sistem temizlenir.Bu işlem biraz daha meşakkatli bir işlemdir.

Ana kule ile beraber tüm sistemin temizliği daha kolaydır,ayrıca makinaların çalışması engellenmeden temizleme yapılır. CaretisX703 kireci ve tortuyu temizlerken metale ve bakır yüzeye zarar vermediğinden de tercih edilir. Fabrikaların soğutma kulelerindeki kireç temizlendikten sonra birçok firma tavsiye ile portföyümüze katılmıştır. Temizleme işlemi profesyonel elemanlarımızın yardımı ile desteklenir. Soğutma kulesi temizliği çok önemlidir ve profesyonel ürün kullanmak gereklidir.Sistem hava almayacak seviyeye indirilerek % 10 oranında ürün eklenir. Örnek: 300 lt suya 30 kg ürün 3 ile 5 saat sistemde döndürülen ürün ufak takviyelerle ve köpük kesici ile desteklenir.Ana kule ile beraber sistem temizlerken kulenin alt kısmındaki sisteme giden sudaki borunun biraz üst kısmına kadar su seviyesi indirilir. Bunun nedeni ürün maliyetini düşürmektir, sistemdeki kireci temizlerken ürün maliyetinide en alt seviyede tutmak çok önemlidir. Sistemdeki su indirildikten sonra borulardaki su miktarı makinanın içindeki su miktarı ve kule içindeki su miktarı tahmini hesaplanır bu hesaplanan suya göre % 10 ürün konulur. Daha sonra 4 veya 6 saat kadar devir daim işlemi makinalar kapatılmadan yapılır. Sistem temizlenirken kireçten dolayı köpürmenin olması doğaldır bunun için köpük kesicilerle takviye edilir.Devir daim süresi bittikten sonra sistem boşaltılıp temiz su konulup tekrar devir daim yapılarak tekrar boşaltılarak temiz su konulur. Sistemde pH dengesi çok önemlidir. Soğutma kulesinin temizlenmeside çok önemlidir işlem bitmeye yakın su boşaltılırken Soğutma kulesinin en alt kısmınıda temizleyerek işlem bitirilir. Sistemin kireç ve korozyona uğramasını önlemek için düzenli olarak kireç ve korozyon önleyici ürünümüzün kullanılması gereklidir. Her asidik ürün kireci çözeceği anlamına gelmez. CaretisX703 birçok organik asidik ürünün karışımıdır. CARETİS ürünleri ile temizlenmiş sistem mükemmel bir koruma kalkanı oluşturur.

Kireç ve Tortu Çözücüde Dikkat edilmesi Gerekenler

1-) Sistemde Kirecin, pasın veya çamurun net olarak belirlenmesi gereklidir.Sistemde sadece pas var ise hafif bir temizleyici kullanılıp daha sonra pasivasyon sıvısı verilerek korozyon ve pas ilerlemesi durdurulur. Çamur varsa asidik çözeltiden farklı bir alternatif sunulur. aynı anda bulunmasında önce çamur çıkarılır daha sonra diğer işlemlere geçilir. Bütün hepsini aynı anda yapıyoruz diyen profesyonel olmayan kişilere karşı tedbirli olunuz. Çamur herzaman çözücünün etkisinin zayıflamasına neden olmaktadır. Bu nedenle ilk önce çamuru farklı bir kimyasalla dışarıya atınız bu işlem sadece yarım saat sürmektedir. Bu işlemden sonra diğer işleme geçmek maliyetin daha düşük olmasına etki edecektir.
2-) Temizleme sonrası metal yüzeylerde kimyasalın kalmaması için zıt bir kimyasalla saflaştırma işlemi.
3-) Sudaki sertlik analizinin yapılarak kireç ve korozyon oluşumunu geciktirmek için en doğru kimyasalın seçilmesi.
4-) Sudaki iyonların belirlenmesi işlemi çok önemlidir. Farklı iyonların suda birbirine yapışıp taşlaşmasını engellemek için iyon tutuculardan ve dağıtıcı ajanlardan yararlanmak gereklidir.Suda gözle gülemeyecek çoklukta demir ve diğer iyonlar vardır bunlara karşı zıt kimyasallar verilerek sistem de birbirlerine tutunmaları engellenir.Bu işlem kuyu suyu kullanan işletmelerde de önemlidir.Çünkü çamurun belli yerlerde tutunması önlenmelidir. Bunun için farklı kimyasallardan faydalanır sistemdeki metal, plastik,bakır ve zamak yüzeylerde mikron derecesinde suda kaygan bir yüzey oluşturularak çamurun sürekli hareket ettirilmesi sağlanır. Devir daim ünitesinin çıkış tarafına çamur toplama süzgeci konularak çıkan çamurun tekrar sisteme gitmesi önlenir.

Avantajları:
Sistem durdurmadan temizleme
İş gücü kaybını önleme
Mükemmel temizleme gücü
Güvenli İNHİBİTÖRLÜ
Ekipman Desteği
Sistemin Profesyonel olarak tesbiti ve doğru ürünün verilmesi.
Makinanın mükemmel çalışması ve hatalı malzeme riskinin önlenmesi.
Firma ve Çalışan memnuniyeti.

Tüketicinin Dikkatine :

  • Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz.

  • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

  • Ciddi  yanmalara sebep olabilir.

  • Vücudu temas ettirmeyiniz,eldiven gözlük kullanınız .

  • Yutulduğu durumlarda bol miktarda su içiniz. Göz veya cilt ile teması halinde bol su ile yıkanız. Alerji yapabilir. Aşındırıcıdır. Beklenmeyen bir etki görüldüğü takdirde, doktorunuza başvurunuz.

  • Gıdalardan uzak tutunuz, gıdaların temizliğinde kullanmayınız.

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

Kireç Ve Tortu Çözücü
Kireç Ve Tortu Çözücü

Kireç Ve Tortu Cözücü Soğutma sistemleri, paslanmış borular , kireçlenmiş borular, çok kireçli paslı mermer, fayansalar ve EŞANJÖR tıkanmasını sağlayan kireçin ve tortularının güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlayan İNHİBİTÖRLÜ temizleyicidir. Sistem içersindeki metale ve bakıra zarar vermez. Temizleme işlemi 3-5 saat arasında bitirilir.

Bir Yorum Yaz


23 aynı kategorideki diğer ürünler: